FAQ

Czym jest serwis NADAJ PRZESYŁKĘ? Do czego służy?

NADAJ PRZESYŁKĘ jest to serwis internetowy dedykowany klientom Poczty Polskiej nadającym przesyłki bez zawartej pisemnej umowy. Usprawnia on proces nadawania przesyłek poprzez udostępnienie możliwości generowania dokumentów nadawczych oraz automatyczne przekazywanie pliku z przesyłkami bezpośrednio do systemu pocztowego.

Z jakich usług mogę skorzystać w serwisie?

W obecnej wersji aplikacja udostępnia możliwość przygotowania dokumentów nadawczych dla przesyłek Pocztex oraz Paczka pocztowa w obrocie krajowym.

W jaki sposób mogę nadać przesyłkę przygotowaną w serwisie?

Przesyłki Paczka pocztowa oraz Pocztex w serwisie Kurier można nadać w placówce pocztowej. Dodatkowo wszystkie przesyłki Pocztex można nadać u kuriera.

Jak zamówić kuriera?

Kuriera Pocztex można zamówić przygotowując przesyłkę korzystając z formularza, który znajduje się na stronie internetowej www.pocztex.pl.

Gdzie mogę kupić opakowanie do swojej przesyłki?

Opakowania dostępne są w placówkach lub w eSklepie.

W jaki sposób mogę sprawdzić cenę przesyłki?

Aktualna opłata za daną przesyłkę widoczna będzie po wprowadzeniu jej parametrów w serwisie. Dodatkowo cenę przesyłki można sprawdzić w kalkulatorze.

Jak opłacić przesyłkę?

Opłatę za przesyłkę nadawaną w placówce pocztowej możesz uiścić online lub podczas nadania w placówce. W przypadku kiedy zamawiasz kuriera opłatę za przesyłkę pobierze kurier.

Co to znaczy Punkt odbioru?

W przypadku wybrania tej opcji przesyłkę dostarczymy do wskazanego punktu odbioru. Wyboru dokonujesz poprzez wskazanie konkretnej lokalizacji na mapie, może to być np. placówka poczty, sklep Żabka lub stacja paliw Orlen.

Jak wydrukować etykietę nadawczą/list przewozowy?

Etykietę adresową wyślemy Ci w wiadomości e-mail po utworzeniu przesyłki w formularzu. Wydruk należy wykonać w formacie 1:1 (bez skalowania) zgodnie z pobranym formatem.

Gdzie mogę znaleźć Zasady korzystania z serwisu lub Politykę cookies?

Zasady korzystania z serwisu są dostępne tutaj. Zapoznaj się z naszą polityką wykorzystywania danych oraz Polityką cookies.

Gdzie mogę zgłaszać pytania i sugestie dotyczące działania serwisu?

Wszelkie pytania proszę zgłaszać na adres kontakt@poczta-polska.pl.